Prensipler-2

Değerli editörüm Mehmet Deri’nin yaptığı tanıtım yazısı:

Tanıtımını yapacağım eser, Beka Yayınlarından yeni çıkan, Eğitimci-Yazar Müslüm Karakuş Hocamızın “PRENSİPLER 2” isimli kitabıdır.

(“Prensipler-1” kitabı daha önce Beka Yayınlarından çıkmıştı).

Mehmet DERİ (Editör-Yazar)
Kitabın Yazarı: Müslüm Karakuş
Kitabın Adı: Prensipler 2
Yayınevi, Basım Yeri ve Yılı: Beka Yayınları, İstanbul 2018
Baskı Sayısı ve Sayfası: 1. baskı, 128 sayfa

Elinizdeki eser, yazarın zengin duygu ve düşünce dünyasının bir ürünü olarak ortaya çıkmış olup okuyucusunun bilgi dağarcığına/anlam dünyasına ciddi bir katkı sunmaktadır.

Her şeyden önce eserin en başta gelen özelliği; akıcı bir üslûba sahip olması. Bu da okuyucuyu sıkmadan, kitabın rahatça okunmasını sağlıyor. Tabiî eserin ufuk açıcı yönünü belirtmeden geçemeyiz.

Kitapta; “İman”, “Tövbe”, “Vicdan”, “İbadet”, “Kulluk”, “Sabır”, Dostluk”, “Cehalet, “Zamanın Doğru Kullanımı”, “Teknolojinin Doğru Kullanımı” gibi konular ele alınarak günümüz okuyucusunun bu kavramlar hakkında bilgilendirilmesi amaçlanmıştır.

Hayatın akıntısında savruluyoruz çoğu zaman. Su yutuyoruz, kayalara çarpıyoruz, üşüyoruz, yaralanıyoruz, boğuluyoruz. Çünkü hayat şakaya gelmez. Yaşamak boş bırakmaya gelmez çünkü. Bir ömürlük dünyada rastgele ve amaçsızca yaşamak sadece hayatı çekilmez ve anlamsız kılmaktan öteye gidemez. Akıl, irade, vicdan, adalet gibi duygularla donanmış ruhumuz bu anlamsızlığı kaldıramaz. Bu yüzden mutsuz oluruz, bu yüzden her şey tam gibi gözükse de hep bir şeyler eksik gelir. Bilinçli insana yakışan, kendisine hayatında rehber olacak prensipler edinmek ve bu doğrultuda yaşamaktır. İnsan ancak prensiplerle kendisini aşar. Prensipler, bizi hayat karanlığında aydınlatır, elimizden tutarak bize dünyanın olumsuzluklarına karşı direnç verir. Prensipler bizi anlamlı kılar.

Bu kitap varlıksal sorular arasında kalmış, hayatın geçici ve sanal çeldiricilerinden bıkmış, başıboşluktan ve gelişigüzellikten bunalmış, menfaatlerin ve zevklerin merkezde olduğu bir düzende içinde isyan tohumları yeşermiş olanlara bir yol haritası olsun diye yazıldı.

Kültür ve düşünce yayın dünyamıza bu çok değerli eseri kazandıran Müslüm Karakuş Hocamızı tebrik eder, yeni çalışmalarının devamını bekleriz.

Kitap, Beka Yayınlarının bekasiparis@gmail.com adresinden elde edileceği gibi kitapyurdu.com idefix.com gibi online satış sitelerinden elde edilebilir.

 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s